wesprzyj nas kontrast
czcionki: A A A
zaloguj
powrót

jak używać

Zmagasz się ze skutkami udaru mózgu? Ktoś z Twoich bliskich zachorował?

Portal wracam.pl pomoże Ci przejść przez ten trudny czas. Jesteśmy dla Ciebie, bo jest życie po udarze mózgu! 

Dlatego oddajemy w Twoje ręce portal wracam.pl, w którym znajdziesz bezpośrednią pomoc w postaci indywidualnego planu powrotu do zdrowia, wyszukiwarkę przydatnych placówek, aktualne wiadomości dotyczące leczenia oraz historie pacjentów. Poniżej opisujemy wszystkie zakładki, by ułatwić Ci korzystanie z serwisu wracam.pl 

 

Co znajdziesz na wracam.pl?

 

Logowanie / Założenie konta

Założenie konta umożliwia pełne korzystanie z wszystkich możliwości, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Z poziomiu konta będziesz miał stały dostęp do swojego indywidualnego planu powrotu do zdrowia, w ramach bloga będziesz mógł podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami, a także nawiązać z nimi kontakt. Założenie konta pozwoli nam być z Tobą w stałym kontakcie i informować Cię o nowych możliwościach leczenia i rehabilitacji w Twoim regionie. Założenie konta na wracam.pl jest bezpłatne!

Znajdź placówki

W naszej wyszukiwarce znajdziesz placówki medyczne (oddziały szpitalne i poradnie specjalistyczne) oraz instytucje publiczne z Twojej okolicy, które w ramach systemu ochrony zdrowia pomogą Ci w leczeniu, rehabilitacji i rekonwalescensji na wielu poziomiach.

Aktualności

To porcja aktualnych informacji z Polski i ze świata, dobre praktyki i najnowsze doniesienia naukowe związane z prewencją, leczeniem i rehabilitacją po udarze mózgu.

Twój plan powrotu do zdrowia

Na podstawie wypełnionej przez Ciebie ankiety, przygotujemy Twój indywidualny plan powrotu do zdrowia. Znajdziesz w nim dopasowane do Twoich potrzeb i miejsca zamieszkania placówki medyczne oraz instytucje publiczne (wraz z adresami i kontaktami), w których możesz szukać pomocy. Ponadto Twój plan powrotu do zdrowia, to także praktyczne porady związane z objawiami i skutkami udaru, z którymi się borykasz.

Praktyczne porady

Zakładka poświęcona praktycznym wskazówkom związanym z życiem po udarze mózgu. Znajdziesz tu między innymi odpowiedzi na pytania: Jak zapiąć guziki jedną ręką? Jak mówić wyraźniej? Jak pomóc sobie postawić pierwszy krok?

Udar Mózgu

Znajdziesz tu informacje o tym, czym jest udar mózgu i jakie są jego rodzaje, ale także jak się objawia i w jaki sposób można mu zapobiegać.

Po udarze mózgu

To zakładka, w której znajdziesz informacje na temat róznych objawów, ich specyfiki i możliwośći reagowania. Dzięki tej zakładce dowiesz się dlaczego Twój bliski zjada obiad z połowy talerza lub czyta zdanie od połowy i że zaburzenie to nazywamy pomijaniem stronnym. Artykuły tu zamieszczane pomogą Ci rozszyfrować trudny język medyczny stosowany w wypisach szpitalnych.

Profilaktyka udarowa

Udar mózgu to choroba, której 80% czynników ryzyka to takie, na które mamy wpływ. W tym miejscu chcemy informować Cię o tym jak możesz chronić się przed wystąpieniem udaru mózgu, zarówno pierwszego w życiu, jak i kolejnych.

Infolinia udarowa

Gdyby informacje, wskazówki i praktyczne porady zamieszczone w naszym portalu okazały się niewystarczające, zapraszamy do kontaktu w ramach infolinii udarowej prowadzonej codziennie przez Fundację Udaru Mózgu.

Jestem opiekunem

Opiekujesz się swoim bliskim, chorym po udarze mózgu? To miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu informacje pomocne w opiece nad chorym, pomysły na ułatwienie tej drogi oraz wsparcie.

 

Czytaj/Pisz bloga

Opisz swoje doświadczenia i sposoby, które okazały się pomocne w walce ze skutkami udary. Napisz o swoich trudnościach i chwilach tryumfu. Twój blog wracam.pl może pomóc Ci uwolnić się od złych emocji związanych z udarem mózgu, dla czytelników zaś będzie nieocenioną skarbnicą wiedzy i praktycznych doświadczeń.

Regiony

W Twojej okolicy działają programy profilaktyki zdrowotnej, o których być może nie wiesz. Tu będziemy informować Cię na bieżąco, z jakich programów możesz skorzystać, na czym polegają i jak je znaleźć.


WRACAM DO: